Tlenoterapia hiperbaryczna a komórki macierzyste:

Przełom w leczeniu chorób przewlekłych!


Dzięki komórkom macierzystym organizm odzyskuje zdolności do samowyleczenia!

Komórki macierzyste mają unikalną, praktycznie nieograniczoną zdolność do różnicowania i przekształcania się w inne, dowolne komórki, o wyspecjalizowanej funkcji. Biorą udział w tworzeniu się wszystkich innych komórek w ustroju.Stanowią one swego rodzaju fenomen, gdyż poddane dodanej tkanki przybierają jej postać.

Jeżeli trafiają do tkanki mięśniowej przybierają postać tkanki mięśniowej, jeśli do kostnej – komórek kostnych. Ponadto krążąc po organizmie samoczynnie rozpoznają uszkodzone tkanki i przyczyniają się do ich skutecznego naprawiania i wyleczenia. Dzięki temu zapewniają ogromną zdolność do regeneracji organizmu i skracają czas rekonwalescencji.
Takie właściwości pozwalają na wykorzystanie ich w leczeniu wielu schorzeń, a nawet w ratowaniu ludzkiego życia!

Komora hiperbaryczna – 8 krotny wzrost komórek macierzystych – bez przeszczepu i powikłań!

Obecnie dzięki osiągnięciom nauki i medycyny coraz lepiej poznajemy i wykorzystujemy właściwości komórek macierzystych. Aktualnie możliwe jest ich wykorzystanie w leczeniu niemal 70 różnych schorzeń!

Do chorób, w których leczeniu można wykorzystać komórki macierzyste należą m.in.:

 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewydolność serca,
 • choroba Parkinsona, Alzheimera, Autyzm,
 • choroby układ mięśniowo-szkieletowego,
 • układu nerwowego,
 • choroby układu pokarmowego,
 • układu krwionośnego,
 • zaburzenia układu odpornościowego.

Ponadto terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych może być wielką szansą dla osób aktywnych fizycznie – w leczeniu zawodowych sportowców oraz osób rekreacyjnie uprawiających sport.

Terapia tlenem hiperbarycznym może przynieść zaskakujące rezultaty, zadziwiająco poprawia efekty leczenia, należy zatem bezwzględnie dopełniać nią standardową terapię rozmaitych schorzeń.

Dr Jeffrey Niezgoda, dyrektor American College of Hyperbaric Medicine

Niestety, wraz z wiekiem liczba komórek macierzystych w organizmie znacznie spada oraz słabnie ich zdolności regeneracji.

Tlenoterapia Hiperbaryczna – skuteczny sposób na zwiększenie aktywności i liczby komórek macierzystych w organizmie!

Jak zwiększyć ilość komórek macierzystych w swoim organizmie?

Badania naukowe:

Badania wykazały, że tlen pod wysokim ciśnieniem stymuluje szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych oraz pobudza je do działań naprawczych. W doświadczeniu przeprowadzonym na uniwersytecie w Edynburgu mobilizacja komórek szpiku pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej nastąpiła zarówno u osób zdrowych jak i leczonych radioterapią z powodu choroby nowotworowej.

Terapia hiperbaryczna ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych krążących w organizmie!

Tlenoterapia hiperbaryczna to najbezpieczniejszy sposób na zwiększenie cyrkulacji komórek macierzystych w organizmie, o wiele bezpieczniejszy niż którakolwiek z opcji farmaceutycznych.

Prof. Stephen Thom, University of Pennsylvania School of Medicine

Z kolei badania przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Medicine wykazały, że tlenoterapia hiperbaryczna znacząco zwiększa aktywność komórek macierzystych w organizmie.Zespół badawczy zmierzył poziom krążących komórek macierzystych we krwi badanych ochotników przed, podczas i po serii 20 zabiegów HBOT. Wyniki były zdumiewające! Po jednym zabiegu, stężenie komórek macierzystych wzrosło dwukrotnie, a po serii 20 zabiegów, ilość komórek macierzystych wzrosła ośmiokrotnie! Stosując Terapię Hiperbaryczną, oprócz zwiększenia ilości komórek macierzystych, we krwi zachodzi proces ich natlenienia, co ma bezpośredni wpływ na wydłużenie ich przeżycia w organizmie.

Wykorzystanie komórek macierzystych w medycynie jest obecnie jedną z bardziej obiecujących metod leczenia nieinwazyjnego!

Komórki macierzyste niosą ze sobą ogromny potencjał terapeutyczny do leczenia szeregu chorób przewlekłych. To ogromna szansa dla wszystkich osób, które:

 • chcą uchronić się przed rozwojem chorób przewlekłych,
 • już zmagają się z chorobami przewlekłymi i pragną skutecznie wspomóc i przyśpieszyć ich leczenie,
 • pragną podjąć aktywne działania, aby zminimalizować niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się organizmu,
 • uprawiają intensywnie sport i potrzebują szybkiej i skutecznej regeneracji organizmu.Niestety, wraz z wiekiem liczba komórek macierzystych w organizmie znacznie spada oraz słabnie ich zdolności regeneracji.

Pełna regeneracja i rewitalizacja organizmu, dzięki komórkom macierzystym!

Tlenoterapia hiperbaryczna to innowacyjna, nieinwazyjna i wysoce skuteczna metoda leczenia, która dzięki poprawie kondycji komórek macierzystych w organizmie, zapewnia pełną regenerację i rewitalizację wszystkich tkanek w organizmie.

Korzyści z zabiegu Tlenoterapii hiperbarycznej:

Komórki macierzyste niosą ze sobą ogromny potencjał terapeutyczny do leczenia szeregu chorób przewlekłych. To ogromna szansa dla wszystkich osób, które:

 • wzrost poziomu komórek macierzystych w organizmie pozwala zachować zdrowie i powstrzymać procesy starzenia się, dzięki ich właściwościom regeneracyjnym, co stanowi przełom w medycynie przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej
 • metoda ta jest niezwykle skuteczna w leczeniu szeregu schorzeń, w których konieczna jest odnowa uszkodzonych tkanek i narządów: trzustki, nerek, serca, naczyń krwionośnych czy elementów układu nerwowego
 • dzięki zdolności komórek macierzystych do samoczynnego rozpoznawania uszkodzeń w organizmie i ich naprawiania, zapewnia pełną rewitalizację tkanek i zapobiega wystąpieniu szeregu chorób przewlekłych
 • spowalnia proces degeneracji ustroju, działa stymulująco na układ immunologiczny zapewnia szybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku,
 • przyspiesza leczenie mikrourazów i rekonwalescencję po treningu skraca czas powrotu do zdrowia i poprawia jakość życia.

Tlenoterapia hiperbaryczna, dzięki stymulacji i zwiększeniu komórek macierzystych w organizmie, daje rezultaty niemożliwe do osiągnięcia za pomocą medycyny konwencjonalnej.