Kto powinien stosować tlenoterapię hiperbaryczną?
Tlenoterapia hiperbaryczna może być stosowana przez wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych oraz osoby starsze w celu poprawy zdrowia, utrzymania kondycji i zahamowania procesów starzenia.
Kobiety
Terapia hiperbaryczna powinna być stałym zabiegiem dla Pań dbających o siebie. Lepsze dotlenienie organizmu to znakomita kosmetyka od wewnątrz. Terapia hiperbaryczna znacząco opóźnia procesy starzenia. Powoduje, że skóra staje się zdrowsza, nie widać zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. Od wielu lat z terapii hiperbarycznej na świecie korzystają aktorki, modelki i piosenkarki. Najseksowniejsza babcia Tina Turner choć już dawno przekroczyła 60-tkę, jej wiek tlenowy ocenia się na 30 lat.
Terapia hiperbaryczna oprócz poprawy wyglądu wspomaga walkę z nadwagą i otyłością. Odpowiednio dotleniony organizm ma bowiem lepszą przemianę materii, szybciej się regeneruje i aktywniej pracuje.
Sposób na przedłużenie młodości jest prosty: więcej tlenu.
Lepsze dotlenienie organizmu przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększa tempo metabolizmu. Prowadzi to do szybszej i efektywniejszej utraty nadmiaru masy ciała i do wyszczuplenia sylwetki.
Mężczyźni
Narzekają na nadwagę, cholesterol, problemy z erekcją, niewydolność krążenia. Systematycznie stosowana terapia hiperbaryczna i ćwiczenia fizyczne usuwają te dolegliwości.
KAC
Tlenoterapia to również odtruwanie organizmu po papierosach i alkoholu. Po całonocnej imprezie zakrapianej alkoholem poleca się zabieg w komorze hiperbarycznej, która znacząco zredukuje objawy “dnia poprzedniego” oraz sprawi, że znowu poczujesz się jak nowo narodzone dziecko.
Potencja
Należy podkreślić rolę terapii hiperbarycznej w likwidacji problemów z potencją. Rozrzedzenie krwi w trakcie terapii przyczynia się do lepszego ukrwienia wszystkich organów i narządów.
Ludzie biznesu
Ludzie biznesu, pracujący często w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, palący dodatkowo papierosy, poddani działaniu stresu, najszybciej ulegają ogólnemu zmęczeniu i wyczerpaniu, co prowadzi do rozwoju licznych chorób przewlekłych.
Aktywni ludzie potrzebują tlenu więcej, niż może im dostarczyć oddech” – mówi prof. dr Klaus Jung z Uniwersytetu w Mainz. Czy to przypadek, że 80% amerykańskich biznesmenów nie dożywa sześćdziesiątki?
- Niedoboru tlenu w organizmie nie da się łatwo uzupełnić, bo oddychamy byle jak i byle czym. Dlatego też rachunek jest prosty: im mniej tlenu dostarczamy komórkom, tym częściej zapadamy na infekcje, schorzenia przewlekłe, depresję. Terapia hiperbaryczna dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, wspomagamy układ odpornościowy i zwiększamy metabolizm komórkowy, dzięki czemu zyskujemy nową energię do życia.
Studenci
Jak dowodzą badania przeprowadzone na studentach intensywnie uczących się trudnych partii materiału, przebywanie w dotlenionych pomieszczeniach znacząco zwiększa wydolność umysłową człowieka. Pod wpływem tlenu hiperbarycznego szybciej zapamiętujemy fakty, dłużej potrafimy je przechowywać w mózgu i łatwiej je kojarzymy. Lepsze dotlenienie mózgu to lepsza pamięć, koncentracja oraz większa aktywność.
Dzieci
Terapia hiperbaryczna przeznaczona jest również dla dzieci. Wykazuje zastosowanie w leczeniu takich schorzeń jak: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz we wszelkich chorobach spowodowanych niedotlenieniem.
Osoby starsze
Profilaktyczne stosowanie tlenu opóźnia procesy starzenia się, a także przedłuża sprawność umysłową i fizyczną na całe lata. W przypadku typowych dla ludzi starszych problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych, terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia. Statystyki wskazują, że osoby regularnie korzystające z zabiegów, żyją średnio o około 10 lat dłużej.