Komora hiperbaryczna

STEM CELL – Komora Hiperbaryczna

Innowacyjna Terapia Przeciwstarzeniowa Komórkami Macierzystymi
w Centrum Medycznym VIMED

Czy można cofnąć czas i obniżyć swój wiek biologiczny?

Wyobraź sobie, że cofnąłeś się w czasie, kiedy byłeś najzdrowszą, najbardziej sprawną i energiczną wersją samego siebie. I potem zostałeś taki przez wiele lat.
To nie jest science-fiction, lecz wyniki badań naukowych o komórkach macierzystych.

Przeczytaj ten raport, aby przekonać się, dlaczego eksperci uważają, że to odkrycie jest rozwiązaniem zagadki starzenia się i stanowi prawdziwe źródło młodości. Poznaj niezwykłą historię o tym, jak 22. naukowców – zdobywców Nagrody Nobla – postanowiło podzielić się swoim odkryciem z opinią publiczną.

Dowiesz się też, dlaczego ta rewolucyjna terapia, za którą miliarderzy i zawodowi sportowcy płacą po 100 000 USD rocznie, by zachować młodość i pełnię sił – dzisiaj dostępna jest także dla Ciebie – za grosze.

Twarda Komora Hiperbaryczna
jak Kapsuła Czasu

Czy kiedykolwiek tęsknisz do tych chwil, kiedy byłeś młody, pełen energii i wigoru? Wyobraź sobie, że – zachowując całą swoją mądrość i doświadczenie życiowe odzyskujesz tę energię, zdrowie, kondycję fizyczną i sprawność seksualną.

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, jest możliwe!

Taka “Kapsuła”, która cofa czas istnieje naprawdę i jest nazywana przez naukowców Komorą Hiperbaryczną, a sekret źródła młodości tkwi w naukowym przełomie w dziedzinie etycznej biomedycyny i polega na odkryciu w organizmie człowieka dorosłych komórek macierzystych, które mogą zastąpić dowolną komórkę ciała!

Te multipotencjalne i unipotencjalne komórki macierzyste każdy z nas posiada w swoim własnym szpiku kostnym. Nie uzyskuje się ich z embrionów czy wątpliwych etycznie eksperymentów naukowych. Posiada je każdy człowiek, lecz niestety lekarze nie potrafili dotąd wykorzystać ich uzdrawiającego potencjału. Aż do dziś!

Rewolucyjna, nieinwazyjna i bezpieczna Kuracja Komórkami Macierzystymi w Tlenoterapii Hiperbarycznej HBOT.

Naukowcy opracowali bezpieczną i nieinwazyjną metodę aktywowania i intensywnego namnażania własnych komórek macierzystych w organizmie człowieka. Bez wstrzykiwania obcych lub własnych, odwirowanych komórek macierzystych; bez konieczności przeszczepu szpiku kostnego; bez laboratoryjnego hodowania komórek; bez żadnych wątpliwości natury medycznej i etycznej.

Okazuje się, że nasze własne komórki macierzyste mają unikalną i praktycznie nieograniczoną zdolność do różnicowania się i rozległych działań naprawczych w całym organizmie, zapewniając mu zdolność do samoleczenia! Niestety wraz z wiekiem liczba komórek macierzystych w organizmie znacznie spada oraz słabnie ich zdolności regeneracji.

Aktywacja komórek macierzystych,
namnażanie i regeneracja

Odkryta została rewolucyjna metoda, która w naturalny sposób pobudza komórki macierzyste do intensywnego namnażania się i różnicowania, zapewniając im znakomitą kondycję oraz zdolność do samoleczenia i odmładzania organizmu.

To Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT – metoda stosowana od dawna w bardzo ciężkich przypadkach poparzeń, czy poważnych infekcji. Lekarze do niedawna nie rozumieli jej niezwykłych mechanizmów działania, zaskoczeni tak zwanym paradoksem tlenowym. Dopiero wiele lat obserwacji, tysiące przeprowadzonych zabiegów i dziesiątki badań naukowych pozwoliło zrozumieć niezwykłe, złożone mechanizmy działania tej terapią, po raz pierwszy w Polsce wprowadziło Centrum Medyczne VIMED.

Uzdrawiająca tlenoterapia w komorze hiperbarycznej

Zabieg Tlenoterapii Hiperbarycznej, zarówno w CM VIMED, jak i w wiodących ośrodkach hiperbarii na całym świecie polega na oddychaniu czystym tlenem w warunkach odpowiednio podwyższonego ciśnienia. Te specyficzne warunki uzyskuje się w specjalnej komorze hiperbarycznej – przestronnym i wygodnym przezroczystym cylindrze, w którym Pacjent przebywa w pozycji leżącej. Badania wykazały, że tlen medyczny pod odpowiednio wysokim ciśnieniem (tzw. tlen hiperbaryczny) stymuluje szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych oraz pobudza je do regeneracji wszystkich komórek organizmu.

Tlen hiperbaryczny jest lekiem i może być stosowany tylko pod opieką lekarza. Nieodpowiednie podawanie tlenu może prowadzić do poważnych zaburzeń spowodowanych jego toksycznością. Ciśnienie panujące w leczniczej komorze hiperbarycznej każdorazowo dobierane jest przez lekarza do potrzeb i możliwości danego organizmu. Dziesiątki lat doświadczeń pokazały, że w celu uzyskania efektu namnażania komórek macierzystych (Stem Cell) i powinno zawierać się w przedziale od 2 do 2,5 ATA.

Dlatego optymalne do tego typu terapii są profesjonalne, medyczne komory hiperbarycznej dostosowane do ciśnień do 3,2 ATA. Takie komory mogą być wykorzystywane w leczeniu najpoważniejszych schorzeń, w tym także w chorobie kesonowej.

Zabieg tlenoterapii hiperbarycznej – wykonywany przez wykwalifikowany personel medyczny – jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny.

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu tlen dociera do obszarów organizmu, które z różnych powodów nie mają szans na odpowiednie dotlenienie. W ten sposób życiodajny tlen wysyca tkanki i przenika do wszystkich komórek organizmu nie tylko za pośrednictwem czerwonych krwinek. Jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym, przestrzeni międzykomórkowej i płynie mózgowo-rdzeniowym.

Tlen hiperbaryczny mobilizuje komórki macierzyste – źródło zdrowia i długowieczności

Tlenoterapia Hiperbaryczna dostarcza tlen do wszystkich komórek organizmu, pobudzając je do życia i przywracając im prawidłowe funkcjonowanie. Badania przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Medicine wykazały, że Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT znacząco zwiększa aktywność komórek macierzystych w organizmie.

Zespół badawczy zmierzył poziom krążących komórek macierzystych we krwi badanych ochotników przed, podczas i po serii 20 zabiegów HBOT w Komorze HIperbarycznej. Wyniki były zdumiewające! Po jednym zabiegu, stężenie komórek macierzystych wzrosło dwukrotnie, a po serii 20 zabiegów, ilość komórek macierzystych wzrosła ośmiokrotnie!

Rewitalizacja, regeneracja i odmłodzenie organizmu

Tlenoterapia Hiperbaryczna, w wyniku zwiększonej perfuzji płynów ustrojowych (natlenienia), nie tylko zwiększa ilość komórek macierzystych. Można oczekiwać, że komórki macierzyste, pod wpływem zwiększonej ilości tlenu, mają także zwiększoną aktywność – witalność. Krążąc po organizmie, samoczynnie rozpoznają uszkodzone tkanki i przyczyniają się do ich skutecznego naprawiania i wyleczenia. Zapewniają organizmowi ogromną zdolność do rewitalizacji: regenerują tkanki, poprawiają przepływ krwi a tym samym przyczyniają się do poprawy funkcjonowania wszystkich narządów, w tym wspomagają erekcję, przyspieszają gojenie ran, spowalniają procesy starzenia, zmniejszają stany zapalne i skutecznie leczą infekcje bakteryjne.

Badania szkockich naukowców wykazały, że oddychanie czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia stymuluje szpik kostny do intensywnego wytwarzania komórek macierzystych, które krążąc wraz z krwią po całym organizmie odnajdują uszkodzone tkanki, gdzie zajmują miejsce uszkodzonych komórek, przejmując ich funkcje. W ten sposób można regenerować tkanki organizmu, przyczyniając się do jego odmłodzenia i leczenia wielu chorób przewlekłych.

Leczenie chorób przewlekłych komórkami macierzystymi w Centrum Medycznym VIMED

W doświadczeniu przeprowadzonym na uniwersytecie w Edynburgu mobilizacja komórek szpiku pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej nastąpiła zarówno u osób zdrowych jak i leczonych radioterapią z powodu choroby nowotworowej.

Tlenoterapia hiperbaryczna jest stosowana w Centrum Medycznym VIMED samoistnie lub w ramach terapii wspomagających regenerację organizmu, w Terapii Fenotypowej Stem Cell oraz w terapii wspomagającej regenerację serca i układu sercowo naczyniowego czyli w Terapii Fenotypowej Cardio.

W tych zaawansowanych, kompleksowych terapiach poza terapią hiperbaryczną wykorzystuje się także cytotoksyczne testy niepożądanych reakcji pokarmowych (nietolerancji pokarmowych) oraz analizy genetyczne.

Obecnie, dzięki osiągnięciom nauki i medycyny, coraz lepiej poznajemy i wykorzystujemy właściwości komórek macierzystych. Aktualnie możliwe jest ich wykorzystanie w leczeniu niemal 70 różnych schorzeń!

Do chorób, w których leczeniu można wykorzystać komórki macierzyste należą m.in.:

 • cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry AZS, trądzik)
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewydolność serca
 • nadciśnienie, miażdżyca i choroba niedokrwienna
 • choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, autyzm i ADHD
 • choroby układ mięśniowo-szkieletowego,
 • choroby układu nerwowego,
 • choroby układu pokarmowego,
 • układu krwionośnego,
 • zaburzenia układu odpornościowego.

Wykorzystanie komórek macierzystych w medycynie jest obecnie jedną z bardziej obiecujących metod leczenia!

Komórki macierzyste niosą ze sobą ogromny potencjał terapeutyczny do leczenia szeregu chorób przewlekłych. To ogromna szansa dla wszystkich osób, które:

 • chcą uchronić się przed rozwojem chorób przewlekłych,
 • już zmagają się z chorobami przewlekłymi i pragną skutecznie wspomóc i przyspieszyć ich leczenie,
 • pragną podjąć aktywne działania, aby zminimalizować niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się organizmu,
 • uprawiają intensywnie sport i potrzebują szybkiej i skutecznej regeneracji organizmu.Niestety, wraz z wiekiem liczba komórek macierzystych w organizmie znacznie spada oraz słabnie ich zdolności regeneracji.

Naturalny i legalny doping dla zawodowych sportowców

Ponadto terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych jest naturalnym i legalnym “dopingiem” nie tylko dla zawodowych sportowców, ale także amatorów i entuzjastów aktywnego stylu życia.

Medyczny tlen podawany pod odpowiednim ciśnieniem w komorze hiperbarycznej zwiększa wydolność organizmu wyczynowego sportowca nawet o 10%!

U zawodników korzystających z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej zaobserwowano ponadto:

 • obniżenie częstotliwości kontuzji i szybsze ich leczenie,
 • zwalczanie problemu zakwaszenia mięśni,
 • zmniejszenie stopnia odwodnienia organizmu,
 • szybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku,
 • zwiększenie poziomu ATP (“paliwa” dla mięśni),
 • wzmocnienie systemu immunologicznego.

Poznaj spektakularne efekty Terapii Komórkami Macierzystymi

Ci, którzy mieli już możliwość skorzystania z terapii własnymi komórkami macierzystymi,
są zszokowani spektakularnymi efektami tej metody!

Zwyrodniałe, bolące i sztywne stawy, które dotąd sprawiały im cierpienie i utrudniały poruszanie się – nagle odzyskują sprawność, a ból znika bezpowrotnie;
Osłabione mięśnie – dzięki dotlenieniu i odżywieniu tkanek – znów stają się źródłem ich siły i tężyzny fizycznej;
Spłycają się zmarszczki, a skóra odzyskuje elastyczność i jędrność, promieniejąc zdrowym młodzieńczym blaskiem;
Włosy odzyskują gęstość i lśnią ze wszystkich sił, a paznokcie stają się mocniejsze i rosną tak szybko jak nigdy wcześniej;
Widzą nowe włosy wyrastające z głowy z pełnym, błyszczącym połyskiem (czasami nawet muszą zmienić szampon i odżywkę)…
I odkrywają, że ich siły witalne są większe niż ww jakimkolwiek momencie życia.

Ale te zauważalne zmiany w wyglądzie zewnętrznym Pacjentów to zaledwie “czubek góry lodowej” efektów terapeutycznych, jakie niesie Terapia Komórkami Macierzystymi.

Podnosi się ich:

 • sprawność intelektualna,
 • zainteresowanie seksem i sprawność seksualna,
 • kreatywność i wydajność zawodowa

Ludzie do niedawna cierpiący na różne dolegliwości, wiecznie zmęczeni, pozbawieni wigoru i chęci do życia, odzyskują siły i młodzieńczą witalność.

Mówią:
“nigdy wcześniej nie czułem się lepiej”;
“nie potrzebuję Viagry ani żadnych innych dopalaczy – świat jest piękny i chce mi się żyć”
“mogę jeść prawie wszystko na co mam ochotę i nie mam żadnych dolegliwości”

Prawdziwy przełom w medycynie przeciwstarzeniowej

Pytasz, dlaczego komórki macierzyste są uważane za najważniejszy przełom przeciwstarzeniowy w nauce i medycynie?

Chociażby dlatego, że te cudowne multipotencjalne komórki stanowią „czystą kartkę”, na której nasz organizm może zapisać wszystko to, co aktualnie jest mu potrzebne i wykorzystać je do skutecznego samoleczenia. Komórki macierzyste są w stanie dotrzeć do dowolnego obszaru organizmu – wszędzie tam, gdzie nastąpiło uszkodzenie lub upośledzenie jego funkcji, by natychmiast rozpocząć proces naprawy.

Jedynym celem życia komórek macierzystych jest leczenie i regeneracja Twojego organizmu. Nie obchodzi ich, w jaki sposób doszło do zniszczeń i dysfunkcji. To nieistotne, czy:

 • Twoje serce jest osłabione z powodu złych nawyków żywieniowych, braku ruchu, palenia papierosów czy stosowania innych używek;
 • Twoje naczynia krwionośne są osłabione w wyniku błędów żywieniowych i intensywnego stylu życia;
 • Twoja skóra jest cienka, pomarszczona i pokryta ciemnymi plamami, ponieważ nigdy nie używałeś kremu z filtrem podczas opalania;
 • Twoje stawy i kości zużyły się z biegiem lat w wyniku niewłaściwego odżywiania, czy rozwoju stanu zapalnego na tle wirusowym;,
 • Wysoki poziom cukru we krwi to zasługa niezdrowej diety, a niewydolność nerek to wynik predyspozycji genetycznych…

Komórki macierzyste nie dbają o nic oprócz tego, żebyś był zdrowszy, młodszy i silniejszy.
Już dziś zacznij się stawać najlepszą wersją samego siebie.

Grupa naukowców, uhonorowanych Nagrodą Nobla, postanowiła podzielić się tą wiedzą z opinią publiczną, umożliwiając każdemu czerpanie korzyści z nauki o odmładzających właściwościach komórek macierzystych.

Ta etyczna dziedzina nauki o komórkach macierzystych nie ma nic wspólnego z eksperymentami genetycznymi, pozyskiwaniem komórek z embrionów czy doświadczeniami na zwierzętach. Nie ma cienia ryzyka związanego z pozyskiwaniem i wstrzykiwaniem własnych komórek macierzystych.

Dorosłe komórki macierzyste stanowią naturalne zasoby każdego organizmu – zarówno u osób dojrzałych, jak i u dzieci. Dlatego metoda aktywizowania i namnażania tych komórek jest tak skuteczna u Pacjentów w każdym wieku – zarówno starców, jak i niemowląt. Komórki macierzyste tylko czekają, by pobudzić je do życia i pozwolić im działać!

Do tej pory terapia komórkami macierzystymi dostępna była tylko dla nielicznych i za ogromne pieniądze. Na szczęście badacze zainteresowali się niezwykłymi efektami obserwowanymi w trakcie terapii hiperbarycznej i odkryli tę niezwykłą tajemnicę.

To odkrycie może zmienić wszytsko. Nasza populacja nieuchronnie starzeje się, a przy obecnym poziomie toksyn, rozpowszechnieniu przetworzonej żywności i zanieczyszczeniu środowiska stajemy się coraz bardziej podatni na przewlekłe choroby cywilizacyjne. Te choroby powodują, że chociaż statystycznie żyjemy dłużej,jakość tego życia, podtrzymywanego farmakologicznie, pozostawia wiele do życzenia.

Celem największych umysłów współczesnej nauki jest zatrzymanie tego procesu, a ich starania mogą zaowocować nie tylko spektakularną poprawą stanu zdrowia całej populacji, ale i przyczynią się do zaoszczędzenia setek milionów dolarów rocznie na kosztach opieki zdrowotnej.

Poprawa naszego zdrowia, mniejsza zapadalność na choroby cywilizacyjne, powolniejsze starzenie i niższa śmiertelność oznacza miliardowe straty dla koncernów farmaceutycznych i domów opieki.. Ten ogromny biznes nie ma żadnego interesu w tym, abyśmy my – zwykli ludzie – żyli w zdrowiu przez długie lata.

Lee Euler publicysta i promotor zdrowia pracował z wieloma uznanymi lekarzami i instytucjami medycznymi, takimi jak Julian Whitaker, David Williams, William Campbell Douglass oraz Health Sciences Institute.

Przez wiele lat był świadkiem, jak tysiące pacjentów poddawanych innowacyjnym terapiom z wykorzystaniem komórek macierzystych, odzyskuje zdrowie i energię. Walka z procesami degeneracji i starzenia się ludzkiego organizmu stała się życiową obsesją Lee Eulera także z powodów osobistych. Przez lata bezradnie patrzył, jak jego Matka – cierpiąca na chorobę Alzheimera, podobnie jak miliony ludzi na całym świecie – niszczeje psychicznie i fizycznie, a on nie jest w stanie jej pomóc. Współczesna medycyna nie mogła zaoferować jej pomocy.

Lekarze twierdzili, że jej wieloletnie cierpienie to nieodzowny element procesu starzenia się i w zasadzie wszyscy podzielimy ten sam los: na starość będziemy niedołężni i bezradni, cierpiący z bólu i upokorzenia, nie będąc w stanie wykonać wokół siebie najprostszych czynności.

Powolna i rozłożona na wiele lat śmierć matki stała się dla Lee Eulera – wtedy uznanego już autorytetu w dziedzinie popularyzowania zdrowego stylu życia – początkiem niestrudzonej drogi naukowej, której celem stało się rozwijanie i popularyzacja metod medycyny przeciwstarzeniowej.

Przeciwstarzeniowa moc komórek macierzystych

„Przełomowe badania nad komórkami macierzystymi to nowe wskazówki w walce ze starzeniem się”

- Raport z badania Albert Einstein College of Medicine

„To odkrycie stanowi przełom w badaniach anti-aging”

- Harvard Medical School

„Grupy Pacjentów leczonych komórkami macierzystymi uzyskiwały spektakularną poprawę stanu zdrowia”

- Journal of Gerontology

W środowisku naukowym panuje niemal powszechna zgoda, że komórki macierzyste są przyszłością medycyny. Garstka Pacjentów, którzy mieli już szansę na skorzystanie z Terapii Komórkami Macierzystymi, podkreśla ich nadspodziewanie skuteczne działanie.

Pytasz, dlaczego komórki macierzyste uważane są za sekret zdrowego, długiego i pełnego energii życia? Otóż w ludzkim ciele jest około 300 bilionów komórek. Prawie wszystkie z nich „utknęły” w jednej roli: jako komórki serca, komórki mózgu, komórki krwi, komórki kości, komórki nerki, itd. A kiedy komórce zostanie przypisana jedna określona rola, nigdy nie może zrobić nic innego. Innymi słowy: komórka serca nigdy nie może stać się komórką mózgu, a komórka kostna nigdy nie przejmie roli komórki jelita grubego.

Tymczasem dorosłe komórki macierzyste są w stanie – w odpowiednich warunkach – przekształcić się w niemal każdy rodzaj komórek, których w danym momencie potrzebuje Twoje ciało. Dlaczego ta zdolność do transformacji jest tak ważna?

Nieustanna degeneracja tkanek i komórek Twojego ciała – ryzyko rozwoju zagrażających życiu chorób przewlekłych

Ponieważ za każdym razem, gdy tkanki Twojego organizmu zostają uszkodzone – na skutek choroby, urazu, procesu zapalnego lub zakażenia bakteryjnego czy wirusowego – proces degeneracji i upośledzenia ich funkcji postępuje.

Każdego dnia, nie zdając sobie sprawy, uszkadzamy nasze komórki: oddychając zanieczyszczonym powietrzem, przebywając na słońcu, stykając się z toksynami środowiskowymi czy wysoko przetworzoną żywnością.

Ta lista jest długa, a rozwijające się podstępnie i źle leczone choroby cywilizacyjne drastycznie przyspieszają starzenie się organizmu i znacząco obniżają jakość naszego życia i skracają jego długość. Smutna prawda jest taka, że z wiekiem zdolność naszego organizmu do samoregeneracji spada. Już w wieku 40 lat obniżona jest o 20-30%, a po 50 tce spada do poziomu 50%

Z biegiem czasu te ciągłe uszkodzenia komórek mają poważne konsekwencje zdrowotne:

 • Uszkodzone komórki serca prowadzą do niewydolności serca, zawału lub udaru;
 • Uszkodzone komórki mózgowe mogą skutkować chorobami neurodegeneracyjnymi (np. chorobą Alzheimera);
 • Uszkodzone komórki kości mogą prowadzić do osteoporozy lub zapalenia stawów;
 • Uszkodzone komórki skóry mogą objawiać się chorobami skóry (np. łuszczycą, AZS), a także przebarwieniami i zmarszczkami.
 • Uszkodzone komórki trzustki, czy tarczycy powodują upośledzenie ich funkcji i zaburzają wydzielanie hormonów i enzymów

Naturalny proces samouzdrawiania organizmu trwa tylko do 25. roku życia

Młody organizm zazwyczaj jest w stanie poradzić sobie z neutralizacją szkód powstałych na poziomie komórkowym.

To dlatego nie słyszymy o zawałach serca wśród nastolatków, na dziecięcych buziach nie widać ani jednej zmarszczki, a młodzi dorośli nie zmagają się z chorobą Alzheimera.

A to wszystko dzięki ogromnemu zapasowi aktywnych komórek macierzystych w ich młodych i silnych organizmach!

Gdy tylko dochodzi do uszkodzenia tkanek, młody organizm natychmiast aktywuje ogromne ilości komórek macierzystych, które będąc w świetnej kondycji, precyzyjnie trafiają do miejsca przeznaczenia i zastępują chorobowo zmienione komórki, przejmując ich funkcję. To działa jak natychmiastowe lekarstwo na starzenie się!

Tak długo, jak jesteś młody, Twoje ciało wypełnione jest gotowymi do akcji komórkami macierzystymi: zdrowiejesz w mgnieniu oka, regenerujesz się błyskawicznie i tryskasz energią! Poważny problem pojawia się w momencie, gdy Twój organizm – a wraz z nim jego komórki macierzyste – zaczyna się starzeć: czyli już po… . 25 roku życia!

Wiek dojrzały a wyczerpanie puli komórek macierzystych

„Starzenie się i wyczerpywanie komórek macierzystych uważa się za kluczowe czynniki starzenia się organizmu. Zrozumienie mechanizmów leżących u podstaw tych zmian prawdopodobnie ujawni nowe metody terapeutyczne ukierunkowane na przedłużanie ludzkiego zdrowia ”.

- Journal of Cell Metabolism, 2017

A zatem “starość” to nic innego jak wyczerpanie puli komórek macierzystych danego organizmu. Oto powód, dla którego Twoje tkanki w pewnym wieku nie są już regenerowane, skóra wiotczeje i marszczy się, stawy bolą, a wzrok słabnie. Po prostu Twoje komórki macierzyste przestały nadążać z naprawą organizmu – jest ich już zbyt mało, są zbyt słabe i stare.

Dlaczego starzejące się komórki macierzyste są problemem?

Z biegiem czasu organizm uwalnia coraz mniej naprawczych komórek macierzystych. W chwili narodzin młody organizm posiada 100% prawidłowo działających komórek macierzystych.

 • Przed ukończeniem 35. roku życia liczba Twoich komórek macierzystych spada o 45%
 • Zanim skończysz 50 lat, ich liczba spadnie o 50%
 • W wieku 65. lat liczba Twoich komórek spada o 90%

Mówiąc wprost: w wieku dojrzałym i starszym mamy do dyspozycji zaledwie 10% tych komórek naprawczych, z którymi przyszliśmy na świat. A do tego spora ich część nie funkcjonuje już tak, jak należy. I tu pojawia się drugi problem.

Jeszcze kilka lat temu naukowcy byli przekonani, że dorosłe komórki macierzyste, zarówno w młodym, jak i w starszym organizmie, zasadniczo nie różnią się jakościowo.

Jednak w 2014 roku dr Helen Blau oraz zespół naukowców ze Stanford University School of Medicine dokonali zaskakującego odkrycia. Porównując ilość i jakość komórek macierzystych osób młodych z komórkami macierzystymi osób w podeszłym wieku, stwierdzili, że różnicy ilościowej towarzyszy także różnica jakościowa. Okazało się, że im organizm jest starszy, tym jego komórki macierzyste nie dość, że się starzeją, wykazują mniejszą witalność, , to jeszcze działają w sposób nieprawidłowy.

Aż 75% dorosłych komórek macierzystych u osób starszych było dysfunkcyjnych!

Innymi słowy: komórki macierzyste u osób starszych nie mają już takiej zdolności regeneracyjnej, jak u osób młodszych. Nie mogą więc zapewnić aż tak spektakularnych efektów leczniczych. Tracą zdolność do pełnienia swej funkcji naprawczej. Organizm starzeje się w błyskawicznym tempie i człowiek staje się niedołężny, skazany na pomoc innych.

Analiza dwóch powyższych problemów daje nam odpowiedź na pytanie, dlaczego wraz z wiekiem zdolności regeneracyjne naszego organizmu maleją, a tkanki ciała ulegają szybszej degeneracji.

Czy dysponując wiedzą o komórkach macierzystych,
nadal jesteśmy skazani na choroby i starość?

Czy mając dostęp do tak rozległej wiedzy na temat roli komórek macierzystych w procesie starzenia, naukowcy nadal będą utrzymywać, że jako społeczeństwo jesteśmy skazani na przewlekłe choroby, zniedołężnienie i cierpienie powolnego umierania w bólu? Czy naprawdę mamy do dyspozycji już tylko resztki naszych starych, osłabionych i dysfunkcyjnych komórek macierzystych?

Czy mamy pogodzić się z tym, że wszystko – nawet nadmierny stres lub trauma – jest w stanie uszkodzić nasze komórki do tego stopnia, by z dnia na dzień osiwieć lub wyłysieć? By z miesiąca na miesiąc nasze mięśnie i stawy słabły, sztywniejąc i powodując ból przy każdym ruchu? By z roku na rok z energicznego zdrowego człowieka stawać się wrakiem i cieniem samego siebie za sprawą chorób neurodegeneracyjnych?

Chyba każdy z nas przeżył to bolesne doświadczenie patrzenia na chorobę, starość i cierpienie najbliższych osób – dziadków czy rodziców. Czy w dobie rewolucyjnego rozwoju medycyny naprawdę czeka nas podobny los? Czy chcemy, by nasze dzieci przeżyły to samo, patrząc jak boleśnie i ciężko będziemy się starzeć? Czy chcesz, by musiały przedwcześnie rezygnować z przyjemności życia i zajmować się Twoimi pieluchami?
Jeśli dotąd czytałeś uważnie, to już wiesz, że odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: NIE!

Wykorzystaj skuteczność medycyny przeciwstarzeniowej – przedłuż swoje życia w zdrowiu i doskonałym samopoczuciu na kolejne dziesięciolecia.

Otóż nie, na stare lata nie jestesmy skazani na przewlekłe choroby cywilizacyjne, zniedołężnienie, ból i poniżenie!

Nie jesteśmy skazani na wieloletnie cierpienie jak poprzednie pokolenia.

Bo na starość mamy do dyspozycji znacznie więcej niż resztka naszych wysłużonych, osłabionych i dysfunkcyjnych komórek macierzystych!

Wiemy już, że naukowcy odkryli sekret “wiecznej młodości” – to właśnie nad rozwojem skutecznych metod przeciwstarzeniowych pracowali przez ostatnie lata, głównie na zlecenie miliarderów. Ich głównym celem było:

 • zachowanie wysokiej ilości dorosłych komórek macierzystych – zarówno w wieku młodzieńczym, jak i starszym
 • zachowanie wysokiej jakości komórek macierzystych – zarówno w wieku młodzieńczym, jak i starszym

Oznacza to zatrzymanie procesów starzenia się dorosłych komórek macierzystych oraz pobudzenie ich do intensywnego namnażania się w organizmie nawet w starszym wieku. Tylko wtedy można mówić o przedłużeniu życia w zdrowiu i doskonałym samopoczuciu na kolejne dziesięciolecia!

Miliardy dolarów na rozwój badań nad komórkami macierzystymi

I dlatego w 2004 roku grupa naukowców z California Institute for Regenerative Medicine – wspólnie z 22. laureatami Nagrody Nobla oraz celebrytami z pierwszych stron gazet (wśród których byli m.in. Brad Pitt, Christopher Reeve, Michael J. Fox, Dustin Hoffmann czy Larry King) – wystosowali do władz Kalifornii wniosek o przyznanie dotacji w wysokości 3 miliardów dolarów na rozwój badań nad komórkami macierzystymi i wykorzystywania ich w terapii.

Ten akt – zatwierdzony przez władze stanu Kalifornia – nosił nazwę Proposition 71 (inaczej: California Stem Cell Research and Cures Act). W tym roku mija 15 lat od zatwierdzenia aktu Proposition 71, a komórki macierzyste nadal są przełomem w medycynie XXI wieku, znajdując coraz to nowe zastosowanie w leczeniu najcięższych przypadków medycznych.

Spektakularne efekty leczenia komórkami macierzystymi

W UCLA lekarze wykorzystują komórki macierzyste do leczenia rzadkiej choroby niedoboru odporności;
W Stanford badania pokazują, że komórki macierzyste w mózgu mogą przywrócić ruch i mowę pacjentom po udarze niedokrwiennym;
W San Francisco kardiolog Deepak Srivastava opracowuje terapię komórkami macierzystymi, której celem jest odwrócenie skutków zawału serca;
W UC Irvine naukowiec Henry Klassen z doskonałymi rezultatami prowadzi badania kliniczne nad leczeniem ślepoty za pomocą komórek macierzystych;
Szpital Wisconsin Froedtert z powodzeniem stosuje terapię komórkami macierzystymi w przypadku pacjentów sparaliżowanych po wypadkach i urazach. Jego pacjentem był. m.in. zawodnik Lucas Lindner, który w 2016 został sparaliżowany od szyi w dół. Rok później, po przejściu terapii komórkami macierzystymi, grał już na boisku Milwaukee Brewers.
W 2014 roku magazyn “Sports Illustrated” poinformował, że setki graczy amerykańskiej ligi NFL zainwestowało w terapię komórkami macierzystymi, chcąc poprawić swoje zdrowie i kondycję sportową

Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT w leczeniu komórkami macierzystymi

Naukowcy opracowali bowiem bezpieczną i nieinwazyjną metodę aktywowania i proliferacji dorosłych komórek macierzystych obecnych w organizmie każdego człowieka. Tą rewolucyjną metodą, która intensywnie pobudza komórki macierzyste do namnażania się i różnicowania, jest Tlenoterapia Hiperbaryczna HBOT prowadzona w określony sposób.

Odkrycie multipotencjalnych komórek macierzystych zbiegło się w czasie z rozwojem wysoko ciśnieniowych, jednoosobowych komór do hiperbarycznej terapii tlenowej. Tego typu komory stosowane były dotąd w medycynie jako procedura ratująca życie płetwonurków, chorujących na chorobę dekompresyjną oraz ofiar zatrucia tlenkiem węgla, oparzenia, czy głębokie zakażenia kości.
Dzisiaj w wybranych ośrodkach na świecie leczenie hiperbaryczne HBOT wykorzystywane jest dzisiaj w szerokim spektrum terapeutycznym. Począwszy od kuracji odmładzających, odchudzających i poprawiających kondycję, przez leczenie chorób sercowo-naczyniowych, aż po skuteczną terapię chorób neurologicznych, dermatologicznych i reumatoidalnych.

Dlaczego tlen hiperbaryczny jest naturalnym eliksirem zdrowia i długowieczności?

Poza tym że zwiększa się wysycenie tlenem wszystkich tkanek organizmu, podawanie go pod zwiększonym ciśnieniem zmienia także ciśnienie parcjalne innych gazów rozpuszczonych we krwi, narządach wewnętrznych i tkankach – np. azotu.

Tlenek azotu w organizmie człowieka reguluje bardzo wiele funkcji, w tym napięcie naczyń krwionośnych, ciśnienie tętnicze krwi oraz jej krzepliwość. Ma także ogromny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, pełniąc tam funkcję neuromodulatora i wzmacniając naszą pamięć, koncentrację i procesy kognitywne. Z kolei w obwodowym układzie nerwowym tlenek azotu pełni rolę neurotransmitera i reguluje motorykę przewodu pokarmowego i funkcje neuroendokrynne, a także wpływa na wiele mechanizmów immunologicznych oraz miejscowy przepływ krwi, odpowiadając m.in. za erekcję u mężczyzn.
Obecność w organizmie odpowiedniego poziomu tlenku azotu zwiększa pojemność tlenową, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie wydolności organizmu. Tlenek azotu stymuluje również wzrost nowych mitochondriów, co skutkuje podniesieniem zdolności wysiłkowych organizmu.

Tlen w ludzkim organizmie – w naturalnych warunkach – przenoszony jest do tkanek przez hemoglobinę zawartą w czerwonych ciałkach krwi. Natomiast podawany pod zwiększonym ciśnieniem, rozpuszcza się również w osoczu, zwiększając jego pojemność oksydacyjną. Dzięki temu nie dotlenione i nie ukrwione tkanki, do których nie docierają zmienione chorobowo naczynia krwionośne, otrzymują o wiele więcej tlenu i w wyniku usprawnienia metabolizmu mogą być lepiej odżywione. Stężenie tlenu zwiększa się nie tylko w osoczu pacjenta, ale także w limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Bardzo ważną funkcją tlenu hiperbarycznego jest to, że wypiera on z połączeń z hemoglobiną groźne toksyny np. tlenek węgla.

Nie zapominajmy, że tlen jest silnym środkiem bakteriobójczym, szczególnie wobec bakterii beztlenowych, wywołujących w organizmie groźne dla zdrowia i życia infekcje. Tlen hiperbaryczny niszczy np. pałeczkę Clostridium, beztlenowy szczep bakterii zasiedlający ludzkie jelita i wywołujący wiele chorób przewodu pokarmowego i układu nerwowego. Podobnie bezlitośnie rozprawia się z wirusami i pierwotniakami, a także z wewnątrzkomórkowymi bakteriami, takimi jak Borrelia czy Bartonella, skutecznie wspomagając leczenie boreliozy i bartonellozy, a także niszcząc bakterie z gatunku Mycoplasma, odpowiedzialne za zapalenie płuc, choroby układu moczowo-płciowego, a nawet niektóre rodzaje nowotworów.

Tlen podawany pod zwiększonym ciśnieniem ma także zbawienny wpływ regeneracyjny na tkanki, które ucierpiały z powodu niedokrwienia – np. po zawale serca, udarze mózgu, w chorobie wieńcowej, w przypadku ran miażdżonych czy owrzodzeniach podudzi. Dzięki Terapii Hiperbarycznej HBOT możemy zwiększyć do maksimum ilość tlenu, który przedostaje się do uszkodzonego obszaru, zapoczątkowując regenerację tkanek i narządów. Tlen hiperbaryczny stymuluje również wzrost fibroblastów oraz produkcję kolagenu, a przede wszystkim aktywizuje uśpione komórki macierzyste i pobudza je do działań naprawczych.

Amerykańskie badania kliniczne dowodzą, że określony protokół zabiegów hiperbarycznych stymuluje szpik kostny do produkcji komórek macierzystych. Po zaledwie jednej sesji tlenoterapii hiperbarycznej (90 minut w ciśnieniu 2,2 ATA) liczba komórek macierzystych się podwaja, a po serii 20 takich zabiegów zwiększa się aż ośmiokrotnie! Ale to nie wszystko. Namnażające się komórki macierzyste wykazują się dużą prężnością i witalnością. Takie nowe, pełne energii komórki macierzyste (Stem Cell) zaczynają przemieszczać się do uszkodzonych tkanek, zapewniając im głęboką regenerację.

To dlatego zabiegi w komorze hiperbarycznej są tak popularne wśród zawodowych sportowców: nie dość, że spektakularnie poprawiają ogólny stan zdrowia, to jeszcze znacząco skracają czas regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym i obciążeniu stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien aż o 70%. Nic dziwnego, że zawodnicy NBA, NHL czy NFL wykorzystują tlenoterapię hiperbaryczną jako naturalny i legalny “doping”.

To dlatego wielu naukowców twierdzi, że Terapia Hiperbaryczna HBOT i komórki macierzyste nie tylko “zatrzymują” nasz zegar biologiczny, ale wręcz go cofają o całe dekady!

Zadzwoń już dziś: 22 201 90 71

i skorzystaj z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej HBOT.