Nieinwazyjne i bezpieczne odmładzanie bez skalpela!


Pragnienie wynalezienia eliksiru młodości towarzyszy ludzkości od wieków. Jakże zdziwiliby się wszyscy jego poszukiwacze, gdyby wiedzieli, że rozwiązaniem jest… tlen, którym każdego dnia oddychają. Oczywiście, musi on być właściwie podany. Dziś, w XXI wieku, wieczna młodość stała się realna. Wystarczy tylko skorzystać z dobrodziejstw komory hiperbarycznej, która – choć jeszcze niedawno dostępna była dla wąskiego grona szczęśliwców – staje się wreszcie usługą komercyjną, z której skorzystać może każdy.

Wykorzystanie ciśnienia wyższego niż atmosferyczne pozbawia tlen fizjologicznych barier przenikania przez tkanki. Oznacza to, że tlen może przedostać tam, gdzie w normalnej sytuacji nie miałby szans trafić, czyli do komórek źle ukrwionych.

Komora hiperbaryczna, w której zabieg jest niezwykle przyjemny, nieinwazyjny i bezbolesny, to świetne narzędzie długowieczności, ponieważ stymuluje wzrost multipotencjalnych komórek macierzystych, które „naprawiają” nasze ciała.

- tłumaczy dr Mehmet Oz, światowej sławy kardiochirurg, uznany amerykański eksperta do spraw zdrowia.

Spostrzeżenie dr. Oza znajduje potwierdzenie w faktach. Naukowcy zaobserwowali bowiem, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodują ich regenerację.

Ponadto gazy znajdujące się pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym) mogą szybciej dyfundować do płynów i gromadzić się w zwiększonych stężeniach, dzięki czemu kilkakrotnie zwiększa się jego stężenie nie tylko w czerwonych krwinkach, ale także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym, co z kolei poprawia krążenie krwi i pozwala opóźnić procesy starzenia się.

Zbawienne działanie tlenoterapii hiperbarycznej można wytłumaczyć jeszcze bardziej szczegółowo.  Zapobiega ona przedwczesnemu starzeniu się, ponieważ:

  • zmniejsza stan zapalny i dotlenienia wszystkie tkanki ustroju,
  • ośmiokrotnie zwiększa liczbę krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodują ich pełną rewitalizację,
  • przyśpiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych oraz sprzyja regeneracja nabłonka,
  • działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze,
  • spowalnia proces degeneracji ustroju,
  • doprowadza składniki odżywcze do odległych i niedotlenionych komórek ciała,
  • usprawnienia odprowadzania metabolitów komórkowych,
  • zwiększa wydolność organizmu oraz zdolność zapamiętywania i koncentracji,
  • działa stymulująco na układ immunologiczny,
  • przyśpiesza przemianę materii oraz zwiększa tempo metabolizmu, dzięki czemu powoduje szybszą i efektywniejszą utratę nadmiaru masy ciała i wyszczupla sylwetkę.

Z tlenoterapii hiperbarycznej regularnie korzystają m.in. osoby z pierwszych stron gazet, m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy znany kompozytor Piotr Rubik.

Aby zabiegi w komorze hiperbarycznej przyniosły najlepsze rezultaty powinny być połączone z kompleksową Terapią Fenotypową, która przyczynia się do odmładzania na wielu płaszczyznach.

Komora hiperbaryczna w prywatnym Centrum Spersonalizowanej Tlenoterapii Hiperbarycznej w CM VIMED w Warszawie to najbardziej zaawansowane technologicznie i najnowocześniejsze urządzenie. Możliwość pełnej personalizacji zabiegu oraz zastosowania bardzo wysokich ciśnień do 3,2 ATA znacząco spowalnia proces degeneracji ustroju i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.