Profilaktyka i wspomaganie leczenia nowotworów piersi, jelita grubego, prostaty


Skuteczna bariera dla zmian nowotworowych

Jak wiadomo, nowotwór jest chorobą spowodowaną deregulacją funkcji komórek. Na szczęście współczesna nauka znalazła sposób na kontrolowanie tego rodzaju zaburzeń. Cudownym środkiem okazał się tlen, który – podany pod zwiększonym ciśnieniem – stymuluje pracę układu immunologicznego i znacząco poprawia odporność organizmu, a ponadto:

  • dzięki dotleniu tkanek i dostarczeniu wszystkich składników odżywczych do komórek sprzyja ich rewitalizacji i zapobiega wystąpieniu uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu,
  • oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych,
  • obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów (TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.

Wszystko to sprawia, że tlenoterapia hiperbaryczna, która wpływa na ograniczenie wzrostu i proliferację komórek nowotworowych, zyskuje coraz większe uznanie w środowiskach medycznych jako znakomita profilaktyka antyrakowa i znaczące wsparcie w walce z istniejącym nowotworem.

Zwiększenie zaopatrzenia komórek rakowych w tlen hamuje proces ich złośliwienia, a nawet – co obserwujemy w wielu przypadkach – niszczy je

- zapewnia dr Pavel Yutsis, członek American Academy of Preventive Medicine i autor wielu książek z zakresu medycyny