Komora hiperbaryczna

Tlenoterapia Hiperbaryczna w zastosowaniach bezwzględnych i względnych

Tlenoterapia hiperbaryczna to nowoczesna i skuteczna metoda powszechnie stosowana na całym świecie, umożliwiająca bezbolesne i nieinwazyjne leczenie wielu ostrych i przewlekłych schorzeń. To najbardziej efektywna metoda dostarczania tlenu do komórek ciała.

Podstawą tlenoterapii hiperbarycznej jest działanie czystego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem.

Ciśnienie wyższe od atmosferycznego sprawia, że tlen pozbawiony jest fizjologicznych barier i z łatwością przenika do płynów fizjologicznych oraz komórek ciała, również w źle ukrwionych rejonach, jak rany czy ogniska udarowe, wspomaga leczenie zakażeń i stanów zapalnych, sprzyja neowaskularyzacji oraz zwiększa liczbę multipotencjalnych komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek i powodują ich regenerację.

Jest to ogromna szansa dla wielu, nawet ciężko chorych pacjentów, u których konwencjonalne metody leczenia nie dają pożądanego efektu.


W czym możemy Ci pomóc?


Skuteczna walka z łuszczycą!

Komora Hiperbaryczna i odpowiednia dieta to klucz do sukcesu walki z łuszczycą. Zobacz jakie efekty przyniosła zastosowana terapia u małego Wiktorka, który miał zajęte chorobą 100% ciała. Jego mama twierdzi, że to wręcz cud, ponieważ bez farmakologii udaje się wreszcie pokonać to schorzenie.

zobacz więcej

Terapia Fenotypowa

Terapia fenotypowa to jedyny w swoim rodzaju program opieki medycznej, który kompleksowo łączy zdobycze medycyny naturalnej, osiągnięcia nauki i techniki oferując najbardziej zaawansowane narzędzia diagnostyczne, zabiegi medycyny fizykalnej oraz indywidualnie dostosowany plan żywienia fenotypowego. Jest to program dla wszystkich bez względu na płeć i wiek.

Dowiedz się więcej!
Terapia fenotypowa
komora hiperbaryczna

Komory hiperbaryczne w CM VIMED!

Centrum Medyczne VIMED jako jedyne w Polsce posiada nowoczesne jednoosobowe komory hiperbaryczne dostępne dla każdego! Tym samym Centrum Medyczne VIMED dołączyło do grona najlepiej wyposażonych ośrodków lecznictwa hiperbarycznego w Polsce.

Kod metaboliczny

Czy wiesz, że…

Dietetycy Centrum Medycznego VIMED, poznając Indywidualny Kod Metaboliczny pacjenta, opracowują dla niego specjalną dietę fenotypową, która w połączeniu z odpowiednim dotlenieniem komórek i oczyszczeniem organizmu ze zbędnego nadmiaru dwutlenku węgla oraz innych toksyn, spowalnia proces starzenia się i degeneracji organizmu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Stosowane w CM VIMED procedury zabiegowe terapii hiperbarycznej są absolutnie bezpieczne i przy ścisłym ich stosowaniu nie ma najmniejszego ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań w wyniku zabiegu.

Dowiedz się więcej!